Díjugratás:
Ma az ugrató versenyek a lovassport egyik leglátványosabb, legnépszerűbb versenyei. Ebben az ágban található a legnagyobb számú versenyző.
A lovasok egymástól eltérő magasságú és szélességű akadályokból álló sorozaton ugratnak át. A cél: a legkevesebb verőhibával a szintidőn belül teljesíteni a pályát.
Díjugrató lófajták: Holsteini, Hannoveri, Magyar sportló stb.
Akadályfajták: x, oxer, kőfal, kerítés, palánk, kettesugrás, hármas ugrás, meredek, triple bar stb.
Díjlovaglás:
A díjlovas bemutató a ló és lovas közötti tökéletes harmóniát és összhangot mutatja be.A díjlovaglás célja a ló alkatának, mozgásának és képességeinek harmonikus kifejlesztése. A díjlovagló versenyek a nemzetközileg előírt díjlovagló négyszögben zajlanak, ahová a ló kiképzési fokának megfelelően, meghatározott feladatokat írnak ki.
A díjlovaglás leglátványosabb formája az úgynevezett Zenés Kűr, ahol a zenével összhangban mutatják be csodálatos gyakorlataikat lovaikkal a lovasok.
Fogathajtás:
Fogathajtásban a világ élvonalához tartozunk. Egynapos versenyeket főként bemutatás céljából rendeznek, sokszor amatőr hajtók részvételével. A megyei, területi versenyek és bajnokságok általában kétnaposak. A hazai és nemzetközi hivatalos „A” és „B” kategóriás versenyek három napon keresztül folynak.
A versenyeket egyes-, kettes-, és négyesfogathajtó kategóriában rendezik. Ezt kiegészíti a pónifogathajtás is kettesfogathajtó kategóriában.
Maga a fogathajtás három versenyszámból áll. A díjhajtásban vizsgálják a hajtó és a ló kapcsolatát, különleges engedelmességi formulákat. Értékelik a ló ápoltságát, és a hajtóval való összképet is. A maraton hajtás során a fogatoknak általában 6-7 vizes, illetve dombos akadállyal kell megküzdeniük. Az akadályhajtásban egy meghatározott, szűk időn belül kell a versenyzőknek sikeresen célba érniük.
Új színfoltja a fogathajtó sport nemzetközi versenyeinek a mozgássérültek egyesfogat-hajtó világbajnoksága.
A legtöbb hajtó lipicai lovakkal dolgozik, mert hazánkban ennek a fajtának a tenyésztése a legelterjedtebb.
A fogathajtó sport a Magyar Lovas Szövetség legeredményesebb szakága. Fogathajtóinkat jelenleg a világ élvonalában jegyzik.
Lázár Vilmos, Lázár Zoltán a fogatsportban
Mindketten sokszoros fogathajtó-világbajnokok, lovasparkot üzemeltetnek, ráadásul a CBA társtulajdonosaiként elismert üzletemberek.
LÁZÁR VILMOS
Hatszor sikerült világbajnokságot nyernie!!!
Magyar bajnokság és hétszeres magyar hajtó derby győztes.A hazai és a nemzetközi fogathajtó sport kiemelkedõ eredményeket elért egyénisége.
Kiváló tanító mesterei voltak, akik közül néhányat emeljünk ki a teljesség igénye nélkül - Máchánszky Gyula, Dr. Várady Jenõ, Váczi Ernõ, Bárdos György, Fülöp Sándor, Muity Ferenc, Fintha Gábor - akiknek sokat köszönhet, köszönhettek a négyszeres világbajnok testvér öccsével, Zoltánnal együtt. Kétség kívül azonban a legtöbb segítséget, bíztatást, bátorítást szüleitõl és testvérétõl kapta. Eredményei mögött egy biztos családi háttér volt és van, igazi csapatmunkának is tudható be e páratlan siker sorozat.Sportpályafutása 1984-ben indul, és eddig hét világbajnokságon szerepelt, hat világbajnoki arany és egy ezüstérem fémjelzi sikeres sportpályafutásának eredményeit.
22 évesen 1989-ben indult elsõ világbajnokságán és csapatban aranyérmet nyert, azt követõen valamennyi VB-n ott volt.
Sportpályafutása során, eddig nyolc világbajnokságon állt rajthoz és eredményességét hat arany és egy ezüstérem bizonyítja.A díjhajtásban, mely kétség kívül a legszubjektívebb versenyszáma a fogathajtó sportnak Lázár Vilmos hat évig (1997-2003) volt veretlen hazai és nemzetközi versenyeken, ami szinte példanélküli ebben az összetett sportban, amit úgy hívnak: a fogathajtás.
Lázár Zoltán
Magyarország egyéniben és csapatban is címvédőként utazhat a Lovas Világjátékokra. Lázár Zoltán végre átvehette jól megérdemelt aranyérmét Budapesten a Gellért Szállóban. Így hivatalosan is a 2004. évi kecskeméti Négyesfogathajtó Világbajnokság győztese.
Lovastorna:
Millitary:
Ügetőverseny:
Sikverseny:
Dámalovaglás:
Távlovaglás:
Tereplovaglás:
Westernlovaglás:
Lovaspóló: